aČlánky - Zábava

PR články od Vás pro Vás

Online hry, skákačky, logické hry ale i sporty, fotbal, hokej, tenis a jiné zábavné činnosti naleznete na zabava.aclanky.cz

Sportovníá potřeby

Když se řekne sport, někomu se vybaví pasivní sledování nějaké hry, jinému zas aktivní sport, kterým může být například atletika, cyklistika, gymnastika aj. Ne každý si však uvědomí, že když chce člověk sportovat, měl by při tom užívat vhodnou obuv a sportovní oblečení.

Pokud člověk chce mít kvalitní sportovní oblečení, měl by se začít ohlížet po nějaké značce, která se sportem zabývá. To znamená, že si na běhání vezme takové oblečení, které bude kvalitní, pohodlné a hlavně účelově navržené.

Na Oblecete-se.cz nakoupíte poctivé, kvalitní, ale také úplně nové zboží předních značek zabývající se i sportem, jako je například Nike, Adidas, Puma či Reebok se slevou až 70%. Není tu jen sportovní oblečení s obuví, ale také různé doplňky, jako jsou například chrániče, míče, tašky aj. Nejen fotbalisti si přijdou na své. Na své si přijdou i lidé, zabývající se aerobicem, basketballem, golfem, motokrosem a jinými sporty.

Kategorie na webových stránkách jsou přehledně rozdělené, takže lehce najdete přesně to, co potřebujete. Najdete tam také tabulku velikostí, pokud vám dělají problémy přepočty míry z UK na EU. V internetovém obchodě je možné platit bankovním převodem, nebo si také můžete nechat poslat zboží na dobírku.

Brusle pro pokročilé bruslaře

Dnešní článek bychom rádi věnovali jedné z modelových řad in-line bruslí společnosti Rollerblade, a sice řadě Crossfire. Modely Rollerblade Crossfire jsou určeny pokročilejším inline bruslařům, kteří si jsou na bruslích víceméně jistí a už jim nestačí brusle, s kterými prožívali své začátky. Většinou si stěžují na malá kolečka a ve svižné jízdě jim brání také nepřesná ložiska. Modely Crossfire se už po několik let drží na prvních příčkách různých srovnávacích testů a sbírá cenné body i v nezávislých recenzích. Od ostatních modelů na trhu se odlišují komfortní botičkou, která často disponuje i revolučním systémem šněrování 360 Closure System. Dále je nutné podtrhnout středně vysoká kolečka a velice přesná ložiska. Tyto dvě komponenty spolu s kvalitním hliníkovým (či magnesiovým) rámem předurčují modely k senzační rychlé jízdě. Pojďme si zmínit některé zástupce modelové řady Rollerblade Crossfire.

Rollerblade Crossfire 90 XR

Kolečkové brusle Rollerblade Crossfire 90 XR se prezentují svižnou jízdou a perfektní ovladatelností, která je při vysokých rychlostech zapotřebí. O svižnou jízdu se stará hliníkový rám, nejpřesnější ložiska SG9 ze sortimentu Rollerblade a středně velká kolečka o průměru 90 mm. Upínání je řešeno klasicky za pomoci tkaniček, holenní přezky a pásku v oblasti kotníku.

Rollerblade Crossfire 90 MX

In-line brusle Rollerblade Crossfire 90 MX se profilují především velice lehkým rámem z Magnesia, který společně s kolečky o průměru 90 mm a ložisky SG9 výborně tlumí vibrace a zlepšuje kontrolu při bruslení. Systém zapínání je obdobný jako u modelu Crossfire 90 XR. Tento systém nejlépe obepíná nohu a zvyšuje tak stabilitu a kontrolu.

Rollerblade Crossfire 360 MX

Posledním zmíněným modelem je Rollerblade Crossfire 360 MX. Tento model je z celé řady nejvyšší, kromě magnesiového rámu, ložisek SG9 a koleček o průměru 90 mm disponují revolučním systémem zapínání, kde hlavní proměnnou je utahovací lanko, které se ovládá pomocí kolečka na vnější straně brusle. Společně s tkaničkami a přezkou zajišťuje perfektní obepnutí nohy, které je zároveň komfortní i pevné.

Přestože jsou brusle stabilní a snadno kontrolovatelné, jsou také rychlé a lákají k přeceňování sil bruslaře. Doporučujeme je tedy pouze pokročilým bruslařům a ani ti by neměli opomínat bezpečnost, tedy nosit kolenní, loketní a zápěstní chrániče a především pevnou helmu.

Kolečkové brusle pro nejmenší

Dětské kolečkové brusle prošly rozsáhlými inovacemi k dosáhnutí maximální užitkovosti a spokojenosti těch nejmladších sportovců. Pryč jsou dvouřadé kolečkové brusle, tzv. „kačenky“. Dnes jsou zde inline brusle, které jsou pohodlné, stabilní, atraktivní a v kombinaci s chrániči a inline helmou také bezpečné. Nejzásadnější inovací v oblasti dětských kolečkových bruslí je možnost upravovat velikost bruslí podle toho, jak dítěti roste noha. Tuto technologii používají při výrobě i špičky v oboru kolečkových bruslí, společnost Rollerblade, která je od roku 2005 součástí výrobce Nordica. Mezi nejznámější modelové řady dětských kolečkových bruslí Rollerblade patří modely Spitfire a Micro. My se dnes zaměříme na některé dětské kolečkové brusle řady Spitfire.

Rollerblade Spitfire Flash

Kolečkové brusle Rollerblade Spitfire Flash vynikají svou atraktivností, kterou upoutají srdce všech dětí. Brusle jsou vybaveny led diodami, které se při jízdě rozblikají. Stejně jako ostatní modely Spitfire i Spitfire Flash mají možnost nastavit velikost botičky v rozmezí 4 velikosti pouhým stisknutím tlačítka. Co se týče technických parametrů bruslí, Spitfire Flash jsou posazeny na kompozitovém rámu, disponují kolečky o průměru 72 mm a o chod koleček se starají ložiska SG3. Brusle jsou díky nízkým kolečkům velice stabilní a snadno ovladatelná.

Rollerblade Spitfire

Základní model bruslí Rollerblade Spitfire je posazený na sníženém rámu pro lepší tuhost, stabilitu a ovladatelnost brusle. Nízká kolečka o průměru 72 mm zaručují pomalejší, ale velice pohodlnou a stabilní jízdu. Fixaci nohy v brusli zajišťuje propracovaný systém zapínání složen z tkaniček, holenní přezky a pásku v úhlu 45 stupňů. K dispozici je více variant bruslí, kromě základního typu je tu model Rollerblade Spitfire Combo, který obsahují také sadu dětských chráničů a model Rollerblade Spitfire Cube, který kromě chráničů obsahuje také inline helmu.

Brusle pro pokročilé bruslařky

Dnešní článek bude věnovaný výhradně dámám, neboť rozebereme modely fitness kolečkových bruslí Rollerblade Activa, které se pyšní prvenstvími v různých testech a v recenzích válcují všechny ostatní. Proč jsou modely Activa mezi bruslařkami tolik oblíbené? V bruslích Rollerblade Activa se snoubí rychlost, atraktivita designu, stabilita a pohodlnost.

Rollerblade Activa 90 MX

Prvním modelem, který si dnes rozebereme, je model Rollerblade Activa 90 MX. Ten je posazen na ultralehkém magnesiovém podvozku, kolečkách o průměru 90 mm a jejich pohyb zajišťují velice přesná ložiska SG9, coby nejvyšší typ fitness řady. To vše dohromady předznamenává rychlou, pohodlnou a bezstarostnou jízdu. Pro maximální fixaci nohy v botičce jsou brusle vybaveny revolučním systémem šněrování True Wrap. Model Activa 90 MX je vhodný pro středně pokročilé bruslařky, které holdují svižné jízdě bez ztráty komfortu.

Rollerblade Activa 360

Fitness model Rollerblade Activa 360 je snadno ovladatelný a kontrolovatelný. Svůj název získal z toho důvodu, že disponuje systémem šněrování 360 True Wrap, kdy šněrování botičky je řešeno pomocí lanka, které se utahuje rotací kolečka připevněného na brusli. Lanko doplňují klasicky tkaničky a přezka v oblasti holeně. Stejně jako model Activa 90 MX je i model Activa 360 sestaven z nízkého rámu, 90 mm koleček a přesných ložisek SG9. Brusle jsou dámami oblíbené také kvůli atraktivnosti. Design je laděn do červené, bílé a šedé.

Rollerblade Activa 360 MX

Sportovní model Rollerblade Activa 360 MX spojuje dva výše zmíněné modely. Je postaven na lehkém magnesiovém rámu, který skvěle tlumí vibrace a využívá také systém šněrování 360 True Wrap, tedy stahování botičky pomocí lanka, které zajišťuje rovnoměrné zafixování nohy. Stejně jako dva předchozí modely má i tento model kolečka o průměru 90 mm a přesná ložiska SG9. Brusle jsou určeny pokročilým bruslařkám, které se dokážou vyrovnat s velkými kolečky a chtějí si užít svižnou jízdu bez kompromisů.

Rady pro výběr dámských kolečkových bruslí

In-line bruslení je dnes velmi populární sport, kterému se ve volném čase věnuje hodně lidí. Myslím, že nemůžeme říct, že by in-line bruslení bylo oblíbenější u mužů než u žen. Pro ženy in-line brusle znamenají příjemnou možnost jak se zábavnou formou dopracovat k lepší a pevnější postavě a shodit nějaká ta kila. Tahle možnost samozřejmě platí i pro muže. Dámské kolečkové brusle se ale liší od pánských v tom, že jsou vyrobeny speciálně pro nohu ženy, která je tvarem jiná než noha mužská. Takže pouze velikost není rozhodující. Ženské nohy se v pánských bruslích nikdy nebudou cítit pohodlně a bruslení pak nebude pohodlné. Jestliže si právě vybíráte in-line brusle, dobrými rádci by vám mohli být třeba i zveřejněné testy bruslí. Například v loňském velkém testu in-line bruslí se mezi nejlepšími umístnily značky Rollerblade, K2 Alexis, Tempish, a velice překvapily in-line brusle Head Freestyle. Také nesmíme zapomínat na to, že i bruslení může být nebezpečné a i přesto, že budete k bruslení používat cyklistické a bruslařské stezky, může se stát, že v rychlosti ztratíte rovnováhu a upadnete. Proto byste neměli zapomínat na chrániče na holeně, kolena, kyčle, kostrč, lokty, zápěstí a důležitá je helma. Pokud jde o helmu, určitě neuděláte chybu, když při bruslení budete využívat třeba cyklistické přilby.

Kvalitní řemeslné práce provádí firma Instalatér České Budějovice

Řemeslnictví Instalatér České Budějovice provádí kvalitní instalatérské práce v celém regionu Jihočeského kraje

Potřebujete odborné vodoinstalatérské, plynoinstalatérské, topenářské a nebo jiné instalatérské práce? Firma Instalatér České Budějovice zajišťuje kvalitní instalatérské práce v Jihočeském kraji a to nejen běžné instalatérské práce, ale také havarijní výjezdy zkušených českobudějovických instalatérů.

Instalatér je nepostradatelný českobudějovický řemeslník

Práci instalatéra oceníme v praktickém životě poměrně často. Zejména v případě realizace stavby nebo její rekonstrukce, ať už při instalaci rozvodů, nebo ve fázi uvádění českobudějovické nemovitosti do provozu, je instalatér nepostradatelným řemeslníkem. Například instalaci plynových kotlů může provádět jedině českobudějovický instalatér plynu neboli plynoinstalatér. Provádění instalatérských prací laikem je vždy spojeno se značným rizikem.

Instalatéři z Českých Budějovic – mistři ve svém oboru

Vzhledem ke složitosti současných právních předpisů, technických a dalších norem, široké nabídce materiálů a zrychlujícímu se technologickému rozvoji, který přináší stále nové technologie a zařízení, patří instalatéři mezi nenahraditelné řemeslníky. Instalatéři z českobudějovického řemeslnického cechu Ekomplex, nabízejí kompletní sortiment veškerých instalatérských prací v Českých Budějovicích a v Jihočeském kraji.

Komplexní instalatérské práce v Českých Budějovicích

Instalatérské práce zahrnují výkony několika specializovaných odborníků, a to na úseku voda topení plyn. Firma Instalatér České Budějovice z Jihočeského kraje zajišťuje kvalitní instalatérské práce na všech výše zmíněných úsecích.

Instalatéři v Jihočeském kraji

Instalatéři Ekomplex provádějí v Jihočeském kraji kvalitní instalatérské práce ve všech koutech kraje. Díky zručným a proškoleným řemeslníkům dokáže firma Instalatér České Budějovice pohotově reagovat na přání zákazníků a přizpůsobit se jejich potřebám. Instalatér České Budějovice je osvědčenou zárukou kvality všech provedených prací. Pokud tedy potřebujete provést libovolnou z řemeslných prací v oboru voda, topení, kanalizace nebo plyn, obraťte se s důvěrou na českobudějovickou instalatérskou firmu Ekomplex.