aČlánky - Zábava

PR články od Vás pro Vás

Online hry, skákačky, logické hry ale i sporty, fotbal, hokej, tenis a jiné zábavné činnosti naleznete na zabava.aclanky.cz

Jak poznat moderní blog?

Nejdříve tu byla anglická fráze „web log“, následně přesmyčka „we blog“, dnes nám zůstalo už jen slovo blog. Definovat, co přesně znamená už asi nejde, protože blogů existuje nespočet forem, a některé by se jakékoliv definici vždy vzpíraly. Vše to začalo osobními deníčky, dnes už můžou být blogy také nástrojem oficiálního zpravodajství firem, sdělovacích prostředků a politických kampaní, ale i vědeckých a vzdělávacích projektů.

Na druhou stranu existují i zcela nezávislé moderní a zároveň profesionální blogy, typickým zástupcem je například Profiblog, který respektuje všechny zásady moderního blogu. Svět v 21. Století zažívá informační revoluci, životní cyklus informací se zrychluje, lidé nemají čas číst dlouhé litanie, informace se podávají a konzumují ve zkratkách.

Kvalitní blogy umožňují volně přidávat komentáře bez nutnosti registrace a vytvářejí si tak vlastní početnou čtenářskou komunitu, náležitou odezvu přináší také propojení se zavedenými sociálními sítěmi. Základem prezentace a dobré image moderního blogu je název, musí být krátký, chytlavý a snadno zapamatovatelný, Profiblog, VzteklejPes či ModerníPlocha je dokonalým příkladem.

Podstatou však zůstává přehlednost, srozumitelnost a především zajímavý obsah, který nemá za úkol návštěvníka zahltit hromadou nadbytečného textu a zbytečných funkcí. Moderní blog je zkrátka způsob, jak se dovědět něco nového rychle a zdarma.

  • Linkuj.cz!
  • Top Články.cz
  • Jaggni to!
  • MediaBlog.cz
  • Bookmarky.cz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
Zařazeno v: Zábava
Štítky: , ,

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované položly jsou označené *

*