aČlánky - Zábava

PR články od Vás pro Vás

Online hry, skákačky, logické hry ale i sporty, fotbal, hokej, tenis a jiné zábavné činnosti naleznete na zabava.aclanky.cz

Brusle pro pokročilé bruslaře

Dnešní článek bychom rádi věnovali jedné z modelových řad in-line bruslí společnosti Rollerblade, a sice řadě Crossfire. Modely Rollerblade Crossfire jsou určeny pokročilejším inline bruslařům, kteří si jsou na bruslích víceméně jistí a už jim nestačí brusle, s kterými prožívali své začátky. Většinou si stěžují na malá kolečka a ve svižné jízdě jim brání také nepřesná ložiska. Modely Crossfire se už po několik let drží na prvních příčkách různých srovnávacích testů a sbírá cenné body i v nezávislých recenzích. Od ostatních modelů na trhu se odlišují komfortní botičkou, která často disponuje i revolučním systémem šněrování 360 Closure System. Dále je nutné podtrhnout středně vysoká kolečka a velice přesná ložiska. Tyto dvě komponenty spolu s kvalitním hliníkovým (či magnesiovým) rámem předurčují modely k senzační rychlé jízdě. Pojďme si zmínit některé zástupce modelové řady Rollerblade Crossfire.

Rollerblade Crossfire 90 XR

Kolečkové brusle Rollerblade Crossfire 90 XR se prezentují svižnou jízdou a perfektní ovladatelností, která je při vysokých rychlostech zapotřebí. O svižnou jízdu se stará hliníkový rám, nejpřesnější ložiska SG9 ze sortimentu Rollerblade a středně velká kolečka o průměru 90 mm. Upínání je řešeno klasicky za pomoci tkaniček, holenní přezky a pásku v oblasti kotníku.

Rollerblade Crossfire 90 MX

In-line brusle Rollerblade Crossfire 90 MX se profilují především velice lehkým rámem z Magnesia, který společně s kolečky o průměru 90 mm a ložisky SG9 výborně tlumí vibrace a zlepšuje kontrolu při bruslení. Systém zapínání je obdobný jako u modelu Crossfire 90 XR. Tento systém nejlépe obepíná nohu a zvyšuje tak stabilitu a kontrolu.

Rollerblade Crossfire 360 MX

Posledním zmíněným modelem je Rollerblade Crossfire 360 MX. Tento model je z celé řady nejvyšší, kromě magnesiového rámu, ložisek SG9 a koleček o průměru 90 mm disponují revolučním systémem zapínání, kde hlavní proměnnou je utahovací lanko, které se ovládá pomocí kolečka na vnější straně brusle. Společně s tkaničkami a přezkou zajišťuje perfektní obepnutí nohy, které je zároveň komfortní i pevné.

Přestože jsou brusle stabilní a snadno kontrolovatelné, jsou také rychlé a lákají k přeceňování sil bruslaře. Doporučujeme je tedy pouze pokročilým bruslařům a ani ti by neměli opomínat bezpečnost, tedy nosit kolenní, loketní a zápěstní chrániče a především pevnou helmu.

  • Linkuj.cz!
  • Top Články.cz
  • Jaggni to!
  • MediaBlog.cz
  • Bookmarky.cz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
Zařazeno v: Sport

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované položly jsou označené *

*